Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ko Samet - informace o ostrově

V jihovýchodní části Thajského zálivu se rozkládá malý, hornatý ostrůvek Ko Samet, který je součástí stejnojmenného mořského národního parku. Ostrov je jen 6 km dlouhý, necelé 2 km široký a jeho celková rozloha je pouhých 13 km2. Díky svým nádherným bělostným plážím a nedotčené přírodě bývá často nazýván „Ostrovem velkého drahokamu“.

Ko Samet leží v provincii Rayong a od hlavního města Bangkoku je vzdálen přibližně 2,5 hodiny jízdy. Od pevniny je vzdálen asi 6 a půl kilometru, lodě na něj vyplouvají 4 krát denně z přístavu Ban Phe. Jelikož náleží do Národního parku Ko Samet je jeho příroda přísně chráněná a za vstup na ostrov se platí poplatek. Národní park tvoří ještě osm dalších ostrůvků, ale Ko Samet je z nich největší. Přestože se díky své dostupnosti stal oblíbeným cílem nejen turistů, ale také obyvatel Bangkoku, dokázal si udržet svou neporušenou tvář a je místem, které potěší milovníky přírody a klidu.

Ko Samet, Thajsko

Na Ko Sametu díky striktnímu nařízení vlády nenajdete žádné luxusní hotelové komplexy a nezažijete bujarou noční zábavu. K dispozici je návštěvníkům přes 60 menších stylových hotýlků a bungalovy. Ubytování je zde spíše skromnějšího charakteru, proto sem rádi přijíždějí hlavně batůžkáři z celého světa, kterým absence luxusu nijak nevadí. Tyto drobné nedostatky jsou plně kompenzovány okouzlujícími plážemi, tropickou zelení, azurovým mořem a všudypřítomnou pohodovou atmosférou.

Kdo má zájem, může si zajít na romantickou večeři při svíčkách do plážové restaurace, věnovat se vodním radovánkám, lenošení na plážích nebo potápění. Pod mořem se ukrývá jedinečný svět plný pestrobarevných rybek, mant, žraloků a želv. Nabízí se zde také možnosti šnorchlování, jízdy na vodních lyžích, na banánu, surfování, kitingu či rybaření.

Ostrov Ko Samet je porostlý původním monzunovým opadavým pralesem, který tvoří především listnaté stromy. Ostrov lemují nádherné pláže, z nichž ty nejkrásnější se nachází na východním pobřeží. Jde většinou o zálivy, které jsou sevřené mezi skalami. Ale i na opačné straně Ko Sametu najdete pláže, které stojí za to navštívit. Za hlavní pláž je považována Hat Sai Kaew, jejíž název bývá do češtiny překládán jako „Diamantová pláž“.

I když ostrov není nijak veliký, nabízí spoustu možností poznávání a trávení volného času. Jedinou vesnicí na Ko Samet je vesnička Na Dan, v jejímž okolí se nachází také většina ubytovacích kapacit. Za návštěvu stojí i přístav Ao Wong Deuan, který oplývá moc příjemnou atmosférou. Místní pláž lemují bary lákající k ochutnávce místních drinků a specialit. Ostrov protíná jediná cesta, nejde však o příliš kvalitní silnici, ale prašnou stezku. Lepší než auto je proto pro přepravu po Ko Sametu kolo.

Ko Samet je ideální alternativou hlučné Pattayi a potěší všechny, kdo touží uniknout ruchu velkoměsta a zároveň nechtějí strávit na cestách za krásnou přírodou několik dní. Ko Samet je oázou klidu, která leží od Bangkoku doslova, coby kamenem dohodil. Navíc je ostrov jedním z nejslunečnějších míst v celém Thajsku a tak dovolená zde je nejvyšší zárukou pěkného opálení.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Thajsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko