Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Khao Lak - informace o thajském letovisku

Asi 80 kilometrů severně od mezinárodního letiště Phuket lemována průzračnými vodami Andamanského moře se nachází jedna z nejkrásnějších oblastí v Thajsku, Khao Lak. Dlouhé bílé písčité pláže lákají k opalování, křišťálová voda k potápění nebo surfování a panenská příroda k objevování dosud neobjeveného.

Thajsko - Khao Lak
Foto: pláž v Thao Lak

Khao Lak je jednou z nejklidnějších oblastí v Thajsku a jeho několika kilometrové pláže na pobřeží téměř zejí prázdnotou. Užijete si tam tak dostatek klidu a odpočinku bez shonu moderní civilizace, přesto ale v dosahu všeho potřebného. Národní park, který pokrývá většinu území, je výborným místem pro výlet. Spousta vodopádů, nedotčená příroda a příslib dobrodružství vás vtáhnou a nepustí. Při troše štěstí můžete zahlédnout nějakého toho nosorožce, gibbona nebo tygra. Můžete se projet na bambusovém voru či, pokud dáváte přednost živým tvorům, na slonovi.

Národní parky Similan a Surin jsou jednou z nejvyhledávanějších oblastí zejména potápěči. Similan je oblast asi devíti malých ostrůvků 40 kilometrů západně od Khao Lak. Se svou hloubkou okolo 35 metrů a nádhernými podmořskými výjevy je oprávněně potápěčským rájem. Surinské ostrovy pak nabízí ještě něco více, protože místní korálové útesy se považují za jedny z nejkrásnějších a nejrozvinutějších v celém Thajsku. Ostrovy samotné jsou překrásnou kombinací džungle, zapadlých zlatých pláží, skalisek a jeskyní, které svádějí k prozkoumání.

Pokud si myslíte, že Thajsko je protkáno pouze obrovskými pozemními chrámovými komplexy, Khao Lak vás vyvede z omylu. Chrámy jsou prodchnuty stejnou atmosférou posvátné úcty a velikášství jako na povrchu, zde je jich ale spousta skrytá pod zemí. Wat Suwan Khuha je jedním z takových zázraků dávné architektury. Monumentální chrám je vtesán do vápencové hory a uvnitř je střežen zlatým patnácti-metrovým ležícím Buddhou.

Klima je typicky thajské. Od listopadu do května je období sucha s teplotami okolo 30°C, v červnu začíná řádit monzun a prší a prší.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Thajsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko