Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ko Lanta - informace o ostrově

Ko Lanta je souostroví padesáti dvou ostrovů v jihovýchodní části provincie Krabi. Celkem 15 ostrovů tvoří Národní mořský park Ko Lanta. Ostrov Ko Lanta Yai, který je největší ze souostroví, je téměř 30 km dlouhý. Obývají ho převážně poloviční muslimové, potomci Malajců a mořští cikáni a jeho centrem je přístav Ban Sala Dam.

Osu ostrova tvoří hory skryté v tropickém porostu, bílý písek pláží hlazených slunečními paprsky a třpytivé vlny Andamanského moře lemují ostrov ze všech stran. Přestože zde neexistuje žádná organizovaná doprava, je jednoduchý způsob, jak ostrov poznat celý – půjčte si skútr a projeďte Lantu křížem krážem. Cestou se můžete zastavit na koktejl v některém typickém baru nebo na večeři z mořských plodů ve folklorní restauraci.

Ko Lanta - Thajsko
Foto: maják na ostrově

Ostrov Ko Lanta (neboli Ko Lanta Yaie) leží v Andamanském moři mezi Krabi a Phuketem a nedaleko Phi Phi Islandu. Donedávna zapomenutý ostrov si díky své nádheře podmaňuje stále více návštěvníků. Táhlé křivky horského hřbetu, který tvoří páteř tohoto téměř 30 km dlouhého ostrova, rámují nevídanou scenérii bělavého písku, křišťálově průzračných vod Andamanského moře a roztřepených korun kokosových palem.

Ostrov Ko Lanta je typický thajský ostrůvek, který vás okouzlí svou překrásnou přírodou a dlouhými písčitými plážemi. Na některých místech jako např. na Klong Dao Beach na pláži můžete využít služeb masérského salonu nebo se osvěžit v některém z malých stylových barů s míchanými nápoji a hudbou regae, navštívit restauraci s rybími specialitami či některou z četných internetových kaváren. Můžete si půjčit automobil nebo motocykl a projet ostrov, navštívit vesnici „mořských cikánů“ apod.

To, co vás tu zaručeně nadchne, jsou místní překrásné pláže a divoká příroda. Jsou tu pláže jak písčité, tak i kamenité (pláž Hat Khlong Nin nabízí bezkonkurenční výhledy na Phi Phi Islands), tropická pestrobarevná vegetace a zachovalý národní park v jižní části ostrova. Je tu možnost vyrazit na některý z výletů jako např. sloní trecking, výlet na kajacích, návštěva jeskyň, thajský box apod.

Ubytování na ostrově je velmi levné a nabízí rozsah od velmi jednoduše zařízených bungalovů až po ty nejluxusnější. I stravování je v letovisku cenově více než příznivé. Místní kuchyně je velmi chutná, vyniká rozmanitostí a její nedílnou součástí je tropické ovoce a plody moře, včetně lahůdek jako jsou langusty nebo mečouni.

Ko Lanta - Thajsko
Foto: tradiční rybářské lodě

Centrem Lanty není již Lanta Town, ale přístav Saladan, odkud se dostanete lodí do Krabi, Phi Phi Islandu a také na ostrov Ko Jum a Ko Nghai. Je zde také banka, směnárny, různé obchody, jednou týdně zde probíhá místní trh, večer můžete navštívit místní karaoke.

Z Lanty se organizují též četné potápěčské výlety na sousední lokality, neboť potápění přímo na Lantě není možné. Na Lantu se dostanete několika způsoby. Nejrychleji pochopitelně letadlem do Krabi nebo Trangu, a potom minibusem či lodí (asi 3 hodiny). Dalším způsobem je cesta lůžkovým vlakem do Trangu anebo autobusem. V sezoně také existuje spojení lodí z Phuketu přes Phi Phi Island. Pohodový ostrov je opravdovým rájem pro ty, kdo touží po klidu a po izolaci od okolního světa.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Thajsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko