Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Koh Kood - informace o ostrově

Koh Kood je ostrov nacházející se v té nejvýchodnější oblasti Thajského zálivu, která již hraničí s Kambodžou. Koh Kood je posledním ostrovem ve vodách provincie Trat. Největším důvodem, proč se vydat do Tratu, jsou především zdejší ostrovy. Koh Kood je plný neporušené a čisté přírody, jeho vnitrozemí je tvořeno pohořím a téměř 70 % ostrova je pokryto tropickým deštným pralesem.

Koh Kood, Thajsko
Foto: pláž na ostrově Koh Kood

Ostrov zaujímá rozlohu 105 km2 a je po ostrově Koh Chang druhým největším ostrovem provincie Trat a čtvrtým největším v Thajsku. Nejvyšší horou ostrova je Khao Paenthee, která byla objevena teprve nedávno a nabízí překrásné výhledy.

Zdejší pláže jsou pokryté bílým jemným pískem a voda je krásně průzračná, ideální pro šnorchlování, především na korálových útesech. Většina překrásných pláží okolo ostrova je nedotčená příroda, zvláště pláže na západě ostrova např. jako Aow Lak Uan, Haad Khlong, Yai Kee, Haad Ta Pho, Haad Khlong, Onao a Haad Aow Phrao, které jsou velmi poklidné s množstvím stínu pod řadami kokosových palem. K nejkrásnějším místům, jež můžete na ostrově Koh Kood spatřit, se řadí nádherný vodopád Nam Tok Khlong Chao či Than Sanuk Waterfall.

Koh Kood, Thajsko
Foto: u bazénu na ostrově Koh Kood

Na jihozápadě ostrova se nachází Natural Beach, který je právem pokládám za skutečně krásný kout přírody v tomto mořském zálivu. Dřevěné bungalovy se nacházejí v kopcovitém terénu mezi stromy s krásnou vegetací tak, že při příjezdu lodí nejsou z moře vidět. Okraj pláže je zčásti lemován velkými přírodními kameny, které přecházejí v pěstěný trávník s palmami. Podíl pláže za kameny stojí několik dřevěných přístřešků chránících před sluncem, umožňujících lenošení při pohledu na moře a krásný západ slunce.

Většina obyvatel pochází z Thajců a Kambodžanů, kteří imigrovali z Koh Khong v roce 1904, což bylo v době, kdy Prachantakiri (Koh Khong) byla jedna z francouzských kolonií. Roku 2002 byl počet místních obyvatel pouhých 1185.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Thajsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko