Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Krabi - informace o thajské oblasti

Romantická zákoutí, průzračné tyrkysové vody Andamanského moře, vápencové útvary tyčící se kolem pobřeží, bujná zeleň a korálové útesy udělaly z Krabi jednu z nevyhledávanějších oblastí v Thajsku. Nejezdí se zde však za nákupy, nočním životem ani na přecpané pláže. Krabi je oázou klidu a pohody a místem, kam jezdí lidé na dovolenou do přírody. Přestože je v oblasti celé množství ubytoven, bungalovů a hotelů všeho druhu a různé cenové kategorie, většina návštěvníků s radostí okusí spaní na pláži. Okolní skaliska navíc přitahují lezce. Na sportovních cestách všech obtížností si zaleze snad každý. Oblast Krabi leží přímo naproti ostrůvku Phuket na západní části Malajského poloostrova. Do hlavního města (také Krabi) létá nezávislá linka a transfer z letiště potrvá asi 40 minut.

Thajsko, Krabi
Foto: Railay Beach, Krabi

Záliv Ao Nang je výchozí bod cestovatelů mířících na okolní ostrůvky. V posledních letech zde narostlo větší množství hotelů s více či méně kvalitním servisem. Spolu s dostatkem obchodů a restaurací se tak stal poměrně lukrativním turistickým střediskem. Část pláže Ao Nang blíže k městu plní funkci kotviště a příliš si tam nezaplavete. Její jižní cíp už ale láká k vodním hrátkám. Absence slunečníků a lehátek snad nevadí, odměnou bude klidně strávený den.

Jedním z nejkrásnějších míst v Thajsku je Railay Beach. Přestože ze souše není vůbec přístupná (jezdí zde lodě z města Krabi a Ao Nang), vyrostlo okolo pozoruhodné kvantum hotelů. Dnes je cílem luxusních zájezdů majetnějších vrstev. Dříve skýtala útočiště horolezcům, cestovatelům a dobrodruhům z celého světa. Ti se po cestičce podél skal přesunuli na vedlejší Phra Nang Beach, kde je dostatek svobody a minimum civilizace. A jeskyně k tomu.

Z řeky Krabi blízko města vyrůstají dva stometrové kopce (Khao Khanap Nam). Označují cestu do jeskyní s množstvím krasových útvarů a dlouho ochraňovaly lidské kosterní ostatky. Báje tvrdí, že to byli lidé, kteří chtěli v Khanab Nam založit domovy. Nikdo z nich však nepřežil náhlou povodeň. Dostanete se na ně například na půjčené loďce a za menší poplatek se budete moci i do jedné z jeskyní kouknout.

Na pláži Susan Hoi se nachází obrovské množství zkamenělých mušlí, které proměnily bývalou mokřinu na zajímavou turistickou atrakci. A jak už to tak bývá, staly se oblíbeným artiklem v obchodech se suvenýry podél pobřeží.

Krabi - Thajsko, západ slunce
Foto: Krabi - západ slunce

Oblast Krabi kromě krásných pláží, zkamenělých mušlí, skal a džungle nabízí taky povyražení pro jeskyňáře. Diamantová jeskyně (Tham Phet) je střežena sochou Buddhy. Název dostala podle jiskřivého světla, které vrhají na stěny zdejší kameny. Tahm Lod Nua a Tham Lod Tai jsou jeskyně schované v jílovém kopci a dostupné pouze za odlivu. Množství chodeb a chodbiček, stalagmitů a stalaktitů působí takřka magicky.

Z Krabi je velice snadný přístup na okolní ostrovy. Pokud si najdete chvíli, navštivte určitě souostroví Ko Lanta, domov mořských cikánů. Ti si i přes časté nápory turistů udrželi svůj starý způsob života a tradice. Při troše štěstí se vám třeba podaří shlédnout některý z tradičních obřadů a kromě cenných fotografií si domů odvezete nezapomenutelný zážitek. Také určitě nevynechejte ostrůvky Ko Phi Phi, které jsou minimálně stejně kouzelné jako jejich jméno.

 

Kontextová reklama.

Krabi – nezničitelná krása

Krabi – nezničitelná krása

Letovisko Krabi patřilo vždy k nejpopulárnějším místům v Thajsku. Platí to o něm i dnes, přesto že jej v roce 2004 doslova smetla ničivá vlna tsunami. Krabi na své atraktivitě ztratilo pramálo, jen ceny tu jsou znatelně vyšší.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Thajsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko