Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Phi Phi - informace o souostroví

Souostroví Phi – Phi je pravděpodobně tou nejkrásnější oblastí v Thajsku. Pyšní se nádhernými ostrovy s bohatým podmořským světem, bělostnými plážemi a hustou džunglí. Tato lokalita je ideální pro poznávání rozmanité přírody a především pro romantiku, relaxaci a tu pravou klidnou dovolenou.

Asi 40 km od ostrova Phuket se nachází souostroví 6 ostrůvků – Phi Phi. Ko Phi Phi je součástí mořského národního parku a tvoří jej dva hlavní ostrovy. Phi Phi Don se jmenuje ten větší. Kvůli horám na obou koncích, které jsou spojeny úzkým pevninským mostem, připomíná činku. Je stále ještě trvale obydlen. Stejně jako Phi Phi Le nabízí úchvatnou scenérii vápencových skal, smaragdového moře a svým kouzlem nadchne každého. Hlavním lákadlem Phi Phi Don je písečná pláž Ao Ton Sai. Její bělostný písek se táhne až k mohutnému pohoří a ústí přímo do moře. Pokud chce poznat tyto ostrovy z jiného pohledu, využijte nabídky okružní plavby lodí okolo ostrovů.

Thajsko, Phi - Phi

Menší ostrov Phi Phi Le je oblíbeným výletním cílem lodních zájezdů z Phuketu. Ostrov tvoří jedna jediná skála, jejíž stěna spadá kolmo do moře. Je celý protnutý propastí, do níž pronikla mořská voda, která tak vytvořila smaragdově zelené jezero. Právě z tohoto důvodu si jej vybral tým filmařů pro svůj film Pláž s Leonardem DiCapriem. Pokud se rozhodnete navštívit tento ostrov, čeká vás doslova ráj na zemi v podobě liduprázdných pláží, strmých útesů, azurového moře a nekonečných lokalit pro potápění. Toto místo si rozhodně nenechte ujít.

Mezi další okouzlující ostrovy patří Moskyto nebo Bamboo. Pokud toužíte po relaxaci, klidu, potápění a hlavně, pokud chcete poznat skutečný ráj na zemi, neváhejte. Útesy klesají příkře do moře a zbarvují křišťálově průzračnou vodu do tyrkysova.

Thajsko, Phi - Phi

Na Ko Phi Phi je postavena řada bungalovů a hotelů. Jedinečné scenérie, vysoké kopce porostlé tropickou zelení, strmé útesy, soutěsky a bílé pláže omývané vodami Indického oceánu uspokojí jistě i ty nejnáročnější. Pobyt na Phi Phi je také ideálním místem pro příznivce potápění a šnorchlování, protože v okolí ostrovů jsou barevné korály a prohánějí se zde stovky exotických korálových ryb. Také je možné si pronajmout loď a vypravit se na vzdálenější ostrovy a navštívit třeba jeskyně s pravěkými malbami.

Vlaštovky na Phi Phi

Phi Phi Le ukrývá obrovskou jeskyni, v níž třikrát do roka hnízdí vlaštovky. Ptáci staví svá hnízda tak, že k sobě lepí nepatrné mističky z vlastních slin. Právo sbírat tato hnízda je prodáváno na aukci. Sklizeň se provádí z vratkých bambusových lešení. Hnízda se přes čínské obchodníky prodávají čínským restauracím. Tam se z nich připravuje proslulá polévka z vlaštovčích hnízd.  Číňané považují tuto polévku za velmi vydatnou a pro její léčivé vlastnosti téměř za medicínu.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Thajsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko