Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Prachuab Khiri Khan - informace o letovisku

Prachuab Kirikhan, obklopený kopci a plantážemi, je krásné thajské provinční rybářské městečko. Leží v zátoce, kolem níž se podél celého oblouku pobřeží táhne dlouhá pláž. Po obou stranách ji ohraničují skalní výběžky, které ji chrání před nápory větru vanoucího ze zálivu. Dlouhá zeď přístavní hráze se hemží rybářskými čluny, které vyloďují svůj úlovek. Večer se město zaplní rybáři a dalšími obyvateli, kteří si pochutnávají na grilovaných rybách a popíjejí zdejší whisky. Podél zátoky se vine silnice, která zavádí do příjemných malých rybářských vesnic.

Původní název města byl Muang Bang Nong Rom. Město bylo do 18. století opuštěno po pádu Ayutthayi a během 19. století bylo znovu přestavěno v ústí řeky Klong Ron River a bylo přejmenováno na jeho současný název - Prachuap Khiri Khan. Po pádu království Ayutthaya bylo následně znovu osídleno roku 1845, za vlády krále Ramy IV. Hua Hin, hlavní atrakce provincie, je jedním z nejoblíbenějších přímořských resortů Thajska nejen mezi Thajci, ale i mezi zahraničními návštěvníky.

V okolí města naleznete i několik překrásných pláží, jednou z nich je například pláž Ao Manao. Na této pláži se budete cítit spíše jako v nějakém národním parku. Pláž je lemovaná stromy, které poskytují příjemný stín a chládek v horkých slunných dnech. Oblíbenou atrakcí se stal jeskynní chrám, který byl nedávno přejmenován na Wat Ao Noi (jeho původní název byl Wat Tham Khan Kadai). Naleznete ho na malém kopci, který rozděluje záliv od Ao Noi.

Tipy na výlety

V provincii naleznete mnoho zajímavých míst, například Khao Chong Krachok neboli Zrcadlovou horu. Z úpatí hory na severu města vede k chrámu na jejím vrcholu 395 schodů. Je odtud divukrásný výhled na záliv lemovaný vysokými skalisky, malá pagoda a skupina agresivních opic.

Wa Ko je místo historického významu od dob vlády krále Ramy IV. Král podnikl výlet do Wa Ko, aby se stal svědkem zatmění měsíce. Dlouhá pláž s bílým pískem lemovaná borovicemi nabízí jedinečnou atmosféru.

Park kamenů Khao Hin Thaen leží západně od města. Mezi obrovskými kameny jsou úzké stezky, které vedou ke kamenným polím na vrcholu hory, odkud je krásný výhled na město a moře.

Dalším krásným místem provincie je vůbec první thajský pobřežní národní park Khao Sam Roi Yot.

Národní park Kaeng Krachan
Je největší thajský NP a zachovává si pověst místa s nejzachovalejším deštným pralesem v Thajsku s unikátním zastoupením flóry (včetně orchidejí), je ideální pro turistiku, pozorování divokých zvířat, ptáků (400 druhů) a motýlů. Při troše štěstí je možno vidět divoké slony, bizony, různé druhy vysoké zvěře, opice, hady a krokodýly. V minulosti zde byli také chyceni čtyři bílí sloni, kteří byli podle tradice darováni králi. V parku žije dále několik desítek druhů ohrožených zvířat (medvěd, tygr, leopard atd.).

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Thajsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko