Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ko Samui - informace o thajském otrově

Kokosový ostrov nebo také Ostrov lásky. Ko Samui si za svou historii díky své osobité kráse vydobyl řadu jmen. Dříve, než třetí největší thajský ostrov postihl turistický ruch, bylo hlavním zdrojem obživy pro místní obyvatele pěstování kokosů. Kokosové palmy zde najdete dodnes, roste jich zde více než 40 druhů. Nyní se Ko Samui řadí mezi nejčastější cíle turistů v Thajsku. Od začátku století prochází bouřlivými změnami a dnes na něm naleznete dokonalou infrastrukturu a více než 300 hotelů. Ko Samui se nachází v jižní části Siamského zálivu blízko břehů Malajského poloostrova.

Ko Samui, Thajsko
Foto: Chaweng Beach

Chaweng Beach je neznámější a nejkrásnější pláží na ostrově. Leží v jeho severovýchodní části. Množství resortů natěsnaných v okolí z ní vytvořilo poměrně rušné místo, takže pokud máte rádi lidi, Chaweng si zamilujete. Druhou nejoblíbenější pláží je Lamai Beach. Ta je oproti Chawengu mnohem klidnější. Nachází se na jihovýchodě a veškeré obchody a služby jsou v docházkové vzdálenosti.

Thajsko, Ko Samui - Lamai Beach
Foto: Lamai Beach

Symbolem ostrova se stal Chrám velkého Buddhy (Wat Phra Yai). Vypíná se kousek od pláže a rybářské vesnice Bophut. Z chrámu je krásný výhled do okolí a dominuje mu patnácti-metrový sedící Buddha. U vodopádu Namuang se můžete svézt třeba na slonovi či shlédnout některou z opičí nebo v hadí show v místním zábavním parku. A až budete mít chuť se osvěžit, skočte do křišťálové vody. Na jihu Lamai Beach najdete dva falické skalní útvary. Hin-Ta a Jin-Yai aneb dědečka a babičku. Legenda praví, že se jedná o zkamenělá těla dvou rodičů, které při výpravě za dceřiným ženichem překvapila bouře. Při cestě z Lamai do Naton narazíte na chrám s vpravdě kuriózní atrakcí. Místní uznávaný mnich údajně předpověděl datum své smrti přesně na den a jeho tělo se odmítlo rozkládat. Mumifikovaná mrtvolka je Thajci vysoce uctívaná, takže si ji zde vystavili ve skleněné vitríně. A až budete mít dost ostrova, můžete se vydat na výlet do blízkého Mořského národního parku. 42 malých ostrůvků se zábavnými jmény jako Ekonomický ostrov, Ostrov spící krávy a podobně potěší oko každého turisty.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Thajsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko