Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Počasí v Thajsku

Thajsko je exotická země, v níž se nestřídají čtyři roční období, tak jako je běžné ve střední Evropě, ale období monzunů. V zemi tak nejsou žádné velké teplotní výkyvy, ale jednotlivá období se od sebe odlišují vydatností dešťových srážek. Podle toho, ve které části Thajska se nacházíme, můžeme pozorovat střídání dvou, nebo tří období monzunů.

Thajsko má velmi vlhké tropické podnebí - průměrná vlhkost se pohybuje mezi 66 až 82%. Severní, severovýchodní a střední část Thajska je ovlivňována třemi monzunovými obdobími – obdobím sucha, dešťů a chladným obdobím. V jižní části země se pak střídají pouze období dešťů a období sucha. Co se týče teplot, nezáleží příliš na tom, ve kterém měsíci v roce se na dovolenou do Thajska vydáme.

počasí v Thajsku
Foto: Thajsko turisty láká krásnými plážemi i mořem

Zima v Thajsku trvá od listopadu do února, ale teploty se zde v tomto období pohybují těsně pod tropickou hranicí 30 stupňů Celsia. Na severu Thajska během zimních měsíců vůbec neprší. Léto v Thajsku trvá od února do června a je obdobím sucha. Teploty jsou v tuto část roku dosti vysoké, běžně šplhají nad 30 stupňů Celsia. V nejteplejších dnech se rtuť teploměru zastavuje těsně pod hranicí 40 °C a příliš neklesá ani v noci. Během druhé poloviny léta se začínají objevovat bouřky, které jakoby přivolávaly nadcházející monzun. Období dešťů, tedy monzun, nastává v červnu a trvá až do listopadu. Monzun je spojen s vydatnými dešti a také s o něco nižšími teplotami – v noci v určitých oblastech klesají až k 13 stupňům Celsia.

Dobu, kdy se do Thajska vydáme, bychom měli vybírat podle intenzity dešťů. I když se i během období dešťů mohou vyskytnout hezké slunečné dny, nedá se toto období pro návštěvu země doporučit. Pobyt v této krásné exotické destinaci totiž nemusí být v době monzunů zrovna příjemný. Zejména evropští turisté nejsou na klimatické podmínky v zemi zvyklí a tak mohou doslova trpět – vzduch je velmi vlhký a Thajsko tak připomíná prádelnu. Člověk se neustále potí, vlhké je i prádlo, které může v těchto podmínkách snadno plesnivět. Kdo by se tedy chtěl chránit před neustálým deštěm pláštěnkou, brzy přijde na to, že to není zrovna nejlepší nápad. Srážky sice nemají dlouhého trvání, většinou prší jen několik minut, výjimečně pak několik hodin, ale déšť je vždy velmi vydatný.

počasí Thajsko - Bangkok
Foto: Bangkok

Převážná většina turistů přijíždí do Thajska v tzv. chladném období, které panuje od listopadu do února. V tuto dobu nedochází k přílišným dešťovým srážkám a teploty se pohybují v rozmezí příjemných 25 až 30 stupňů. Teploty jsou tak ideální jak pro koupání v moři a relaxaci na plážích, tak i pro návštěvu památek či thajských měst.

Na jihu Thajska je však situace trochu odlišná, protože v této části země se střídá pouze období sucha a období dešťů. Období dešťů trvá od května do prosince a období sucha začíná v lednu a končí v dubnu. Ostrovy na jihu Thajska, jako je Koh Samui, Ko Tao, Ko Phangan a mnohé další, jsou však v tuto dobu často zahaleny mračny. Děje se tak i v případě, kdy v ostatních částech země panuje krásné slunečné počasí. Na těchto turisticky oblíbených ostrovech proto sezóna začíná o něco později, nejméně srážek spadne v únoru.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Thajsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko