Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Thajsko - letoviska, ostrovy a destinace

V Thajsku ležícím v jihovýchodní Asii najdete prostředí splňující představu tropického ráje a všeho, co k němu patří včetně tyrkysového moře a pláží lemovaných kokosovými palmami. Tato země nabízí nejdostupnější skutečně tropické koupání. To vše zasazeno do koloritu thajské současnosti, která náleží k nejživějším kulturám této oblasti. Můžete zde prožít skutečnou tropickou exotiku a současně poznávat kulturní dědictví buddhistického Siamu. Pobyt u moře je možné kombinovat s výlety k památkám, brouzdáním po rušných tržištích s nepřeberným množstvím rozličného zboží i za krásami tropické přírody.

Sen o slunci, moři a písku na tropických plážích magicky přitahuje hosty na východní pobřeží a na jih. V Thajsku je rozmanitost kořením života. Hosté zde mají k dispozici širokou paletu zábavy, v níž si vybírají náplň pro svůj volný čas, který tráví ve vodě, na ní, nad ní, pod ní anebo také na souši. Restaurace, noční kluby, diskotéky a obchody se stejně jako go-go bary a masážní salony starají, aby se návštěvníci nenudili ve dne ani v noci.

V zemi zalité sluncem, kterou si za její dlouhé dějiny nikdy nepodrobila žádná evropská koloniální mocnost, vznikla fascinující symbióza exotického věta, který už všude jinde zanikl, s moderní civilizací. Podobu Thajska dodnes utváří buddhismus a všemi uctívaný král je pro přátelský thajský lid zárukou, že jeho prastará kultura nezanikne.

Do Thajska nepřijíždějí cizinci jen kvůli kulturním pokladům a plážím, neboť tato země má mnoho podob. Thajsko není pouze hlavní město Bangkok, Pattaya, Krabi, Chiang Mai a ostrovy Phuket nebo Phi Phi. Thajsko nabízí také oblasti tradiční, které zůstalo ještě nedotčené turismem. Nabízí širokou rozmanitost – od poznávání horských národů na severu až po islámské provincie na jihu.

V Thajsku můžete poznat skutečnou thajskou masáž, thajský box, thajskou monarchii, thajské kulinářské speciality, pestrobarevné slavnosti, plno nádherných památek, krásnou přírodu, ale je dobré něco vědět i o místním drogovém problému a prostituci. Za obchodování, držení nebo převážení drog se udělují tresty odnětí svobody až na doživotí, případně trest smrti. Thajsko je velkolepý paradox, je to legendami opředená země, která si dokázala ve velké míře zachovat svou starodávnou a fascinující kulturu. Zároveň však prochází dynamickým rozvojem a dnes již pevně zakotvila v moderním světě.

Opěrným pilířem celé kultury je náboženství, jeho duch je všudypřítomný a všeprostupující – 95 procent jsou buddhisté. Siluetám měst vévodí zlaté věže buddhistických chrámů, honosné slavnosti a královské obřady provází život lidí i dnes. V buddhismu a v monarchii je udržení předávaných tradic a hodnot nejzřetelnější. Thajsko je země monzunových dešťů s tropickým podnebím, pěstuje se zde hlavně rýže, které Thajci přikládají i duchovní význam.

Slovo „Thai“ znamená svobodný a Thajsko je „země svobodných“. Díky historické nezávislosti se dodnes zachovaly tradiční národní hodnoty a charakteristické rysy thajské kultury. Víra v nadpřirozeno má svůj výraz také v amuletech, které mají většinou podobu malého Buddhy. Všichni Thajci sice nevěří v účinek těchto talismanů, ale o to větší je jejich důvěra v astrology a věštce. Veselí a zábava jsou neoddělitelnou součástí thajského života. Lidé se jim plně oddávají a nazývají tento stav sanuk. Hluboká religiozita nevylučuje přesvědčení, že je třeba užívat si života a všechny způsoby zábavy, které hojně a štědře poskytují svým návštěvníkům.

 

Kontextová reklama.

Sukhothai - poklady ukryté v džungli

Sukhothai - poklady ukryté v džungli

O tom, že Thajsko není jen zemí nádherných pláží a přírodních krás, ale také bohaté historie a jedinečných památek, se můžete přesvědčit ve městě Sukhothai. Toto město ukryté hluboko ve vnitrozemí Thajska bylo po dlouhých 120 let hlavním městem země. Najdete v něm spoustu cenných staveb i historický park, který je pod ochranou organizace UNESCO.

celý článek

 

Ostrov Phuket - perla Andamanského moře

Ostrov Phuket - perla Andamanského moře

Ostrov Phuket patří k nejnavštěvovanějším místům nejen v Thajsku, ale v celé jihovýchodní Asii vůbec. Není to ostrov jen tak ledajaký, pyšní se hned několika výjimečnostmi. Je například největším ostrovem v zemi (543 km2), jako jediný tvoří samostatnou provincii a také je provincií nejbohatší.

celý článek

 

Krabi – nezničitelná krása

Krabi – nezničitelná krása

Letovisko Krabi patřilo vždy k nejpopulárnějším místům v Thajsku. Platí to o něm i dnes, přesto že jej v roce 2004 doslova smetla ničivá vlna tsunami. Krabi na své atraktivitě ztratilo pramálo, jen ceny tu jsou znatelně vyšší.

celý článek

 
 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Thajsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko