Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hua Hin - informace o letovisku

Ve vzdálenosti asi 200 kilometrů jihozápadně od Bangkoku se na pobřeží Thajského zálivu rozkládá město Hua Hin. Pyšní se titulem nejstaršího plážového letoviska v celém Thajsku. Již v roce 1926 zde nechal tehdejší král Rama VII. postavit zámek Klai Kangwon. Dodnes zde thajská královská rodina trávívá nejteplejší měsíce v roce.

Z důvodu pravidelného pobytu královské rodiny se Hua Hinu říká také „Královské město“. Své sídlo zde však nemá jen královská rodina, ale také mnoho významných thajských rodin pocházejících z vyšší bangkocké společnosti si nechalo v Hua Hinu postavit okázalé vily. I když je Hua Hin dnes již moderním letoviskem se vším, co k tomu patří, stále se mu daří uchovávat zvláštní atmosféru starých časů.

Hua Hin, Thajsko

Oproti Pattayi nebo Phuketu je Hua Hin poměrně klidnou destinací, skvěle se tak hodí pro rodiny s dětmi a pro všechny, kdo chtějí uniknout ruchu a stresu velkoměst. Toto plážové středisko nabízí všechny druhy vyžití – zábavu, sporty, přírodu a mnoho dalšího. K největším lákadlům patří zdejší kouzelné dlouhé písečné pláže, které se jen pozvolně svažují do moře. Kdo má zájem, může se po pláži projet na koni. Návštěvníkům se zde nabízejí také pestré možnosti vodních sportů a oblíbené je i rybaření. Podél pláže vyrostlo několik prázdninových hotelů poskytujících služby na úrovni. Hua Hin je zkrátka výborně zařízené plážové středisko s nepřebernými možnostmi vyžití.

Hua Hin, Thajsko

Velkým lákadlem města jsou rozlehlá golfová hřiště rozprostírající se v jeho okolí. Je jich celkem sedm a nejstarší z nich, Royal Hua Hin Golf Course vzniklo již v roce 1923 a je stále v provozu. Jde o nejstarší golfové hřiště v Thajsku. V téže době byl v Hua Hinu postaven i první železniční hotel Sofitel Central a vlaková zastávka. Tato železnice je rovněž dodnes v provozu a hotel i zastávka si uchovávají ducha 20. let.

Hua Hin, Thajsko

Zdejší pláž se dělí na dvě části. Na jedné najdete rybářský přístav a na druhé ve vzdálenosti asi 3 kilometrů zase buddhistické chrámy. Jejich prohlídku byste si rozhodně neměli nechat ujít. Jižně od těchto pláží se zvedá kopec Khao Takiap, na němž se nachází velké množství svatyň. Z kopce se zejména v ranních hodinách naskýtá nádherný výhled na celé letovisko a buddhistické chrámy. Nedaleko stojí rovněž chrám Wat Khao Lad, před nímž se tyčí 20 metrová socha Buddhy shlížející na moře. K dalším místním zajímavostem patří palác Klai Kanwong, vodopád Pa La U, národní parky Kaeng Krachan a Khao Sam Roi Yot, nebo chrámy v nedalekém Petchaburi. Hua Hin je skvělým místem pro dovolenou také proto, že patří mezi nejbezpečnější destinace v Thajsku.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Thajsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko