Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pattaya - informace o thajském městě

Neřestné město, které na zlepšení své pověsti usilovně pracuje, se postupně proměňuje v luxusní turistické letovisko. Najdete jej 165 kilometrů jihovýchodně od Bangkoku v provincii Chon Buri, na východním pobřeží Thajského zálivu. V počátcích své slávy byla Pattaya místem, kam jezdívali američtí vojáci bojující ve válce ve Vietnamu za odpočinkem. Místní příroda a pláže je natolik okouzlily, že pověst o tomto místě rozšířili dále. A tak i po skončení války do Pattayi přijížděly stále větší davy turistů na dovolenou.

Pattaya, Thajsko

Obrovský turistický boom způsobil neskutečný rozvoj služeb erotického rázu. Přestože doba padesátých let je již historie a ledasco se ve městě změnilo, onoho hříšného náboje se Pattayi zbavit nepodařilo. A tak můžete často spatřit na ulici kathoey, jak se zde říká mužským travestitům. Klub Alcatraz Cabaret se travesti show proslavil a máte-li chuť si trochu okořenit pobyt, zajděte se tam podívat. Walking Street je středobodem celého nočního života. Začíná u jižního cípu Pattaya Beach a každý večer po ní korzuje většina města. Okolo nočních klubů, neonů, barů, diskoték a strip barů. 

Bohatý noční život ale není vše, co může Pattaya nabídnout. Podél pláží se nachází obrovské množství resortů, hotelů a bungalovů různé kvality a ceny. Služby, které poskytují, uspokojí i ty nejnáročnější požadavky. Kolem Pattayi jsou různé zábavní parky adrenalinového či méně adrenalinového charakteru. Můžete si tu tak zaskákat bungee jumping, zkusit windsurfing a paragliding, zařádit v aquaparku nebo se zajít mrknout na jednoho z 60 000 drobečků na krokodýlí farmu. A samozřejmě zahrát si golf. V okolí Pattayi se nachází více než 15 golfových hřišť, na kterých si zahraje jak začátečník, tak pokročilý. Spousta z nich nabízí i kurzy.

Pattaya, Thajsko

Pattayské pláže nepatří k nejčistším. Mohutný turistický ruch s sebou bohužel nese oběti v podobě špinavého moře, nepřispívá k tomu ani fakt, že mořské proudy v zátoce bývají dost náladové. Stává se tak, že občas je moře průzračně čisté a vysloveně vybízí ke koupání, občas je zakalené a vleze do něj skutečně jen někdo hodně otrlý. Město však dělá, co může a situace se pomalu zlepšuje. Jedna z nejklidnějších pláží je Jomtien Beach. Dříve ji vyhledávali místní obyvatelé, po rozsáhlých investicích ji ale pozvolna začínají okupovat turisti. O něco rušnější je pak Pattaya Beach. Její poloha v samém srdci města jí předurčila osud nejfrekventovanější pláže. Klid zde není ani po setmění, na jihu totiž začíná zmiňovaná Walking Street.

 

Kontextová reklama.

Pattaya – Thajsko pro každého

Pattaya – Thajsko pro každého

Bývalé rybářské městečko, které si v minulosti oblíbili američtí vojáci, je dnes jedním z nejznámějších thajských letovisek. Vzhledem k možnosti levného ubytování, krásným plážím a výborným restauracím patří v Thajsku k nejnavštěvovanějším turistickým cílům.

celý článek

 
 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Thajsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko