Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bangkok - informace o městě

Bangkok, město zahalené tajemstvím a plné kontrastů. Město opředené mnoha legendami a špatnou pověstí. Tato perla východu si vás podmaní. Okusíte opojné chutě a vůně, odvezete si spoustu spoustu zážitků (a pravděpodobně plné kufry, protože Bangkok je nákupní nebe). Za starých časů byste se zde dostali pouze lodí či po železnici. Díky čilému turistickému ruchu je nyní Bangkok významným dopravním uzlem a létá zde většina známých leteckých společností. Tropické klima s průměrnou teplotou okolo 32°C Bangkoku propůjčuje titul nejteplejšího města na světě.

Thajsko - Bangkok

Hlavní město Thajska je se svými více než osmi miliony obyvatel nejlidnatějším městem v zemi. Leží na řece Chao Phraya pouze několika kilometrů od jejího ústí do Thajského zálivu. Je známo také jako Krungthep mahanakhon bowon ratanakosin mahintara ayuthaya mahadilok popnopparat ratchathani burirom udomratchaniwet mahasathan amonpiman avatansathit sakkathatitya witsunukaprasit, zkráceně Krung Thep, Město Andělů. Ještě na konci 18. století byl Bangkok nevýznamným říčním přístavem. Vše změnil ale Rama I., král dynastie Chakri, který zde nařídil vybudovat hlavní město. Historie se tak snoubí s kosmopolitou města na každém kroku.

Střet staré a nové kultury je bezpochyby fascinující, je však stejně rozporuplný jako celé město samo. A jak je v Bangkoku zvykem, vše si žije tak trochu svým životem. Meditační domečky vyrůstají na střechách bankovních domů, posvátné stromy lemují ulice a při otevírání nového obchodu se vám třeba podaří zahlédnout nějaký ze starých rituálů. Najdete zde nespočet zajímavých míst, vše má však svou cenu. Tou jsou v tomto případě záplavy v období dešťů a parna v období sucha. Vodě se zde nevyhnete a k místnímu životu neoddělitelně patří. Ať už v ovzduší, nebo ta říční.

tradiční plovoucí trh v Bangkoku
Foto: tradiční plovoucí trh v Bangkoku

Při návštěvě Bangkoku si rozhodně nemůžete nechat ujít prohlídku Velkého paláce, který byl více než 150 let domovem thajského krále, jeho dvora a sídlem vlády. Je tvořen několika budovami včetně Wat Phra Kaew (Chrám Emerald Buddhy). Ve velkém paláci se však uplatňuje poměrně striktní dress code – žádné bosé nohy (pokud máte ponožky, je vše v pořádku), dlouhé kalhoty a sukně a rukávy - nesmí být vidět ramena. Pokud jste nevhodně oblečeni, lze si u vchodu vypůjčit něco na sebe. Otevřeno je denně od 8:30 do 15:30.

Wat Pho je největším chrámem v Bangkoku. Znám je především obří sochou zlatého ležícího Buddhy. Socha je 46 metrů dlouhá a 5 metrů vysoká. A pokud jste ještě nebyli na thajské masáži, zde máte ideální možnost začít. Chrám má otevřeno denně 8 – 17:00.

Pokud vás již omrzely památky a máte chuť trochu utrácet, zkuste ulici Sukhumvit. Je to nejdelší ulice ve městě a najdete zde snad všechno. Oblast Chatuchak pro změnu ožívá o víkendu a koná se zde největší trh v Asii. A opomenout nelze ani obchodní dům Siam Paragon, nákupní Mekku v Bangkoku. 

Thajsko - Bangkok

Silom je ekonomickým centrem města. A jak to tak bývá, kde se shromažďuje mnoho peněz, tam najdete i vykřičené domy, v tomto případě dokonce celou čtvrť - Patpong. Kolébku go-go, místo, kde to všechno začalo. Po obou stranách cesty je okolo stovky stripbarů. Zatímco je však Patpong pro muže „dospěláckou“ zábavou, ženy zde ožívají při nočních nákupech.

Jestli máte rádi zvířáta, zajeďte si na Safari. To místní má 200 akrů a spousty zvířat z Asie i Afriky a vodní svět, který pořádá show s delfíny. Využít můžete své auto nebo si vypůjčit některý z klimatizovaných vozů. Otevřeno mají od 9 do 17 hodin.

V samém srdci Bangkoku se také nachází největší hadí farma na světě, Pasteurův institut. Každý den mohou návštěvníci přihlížet, jak se jedovatým plazům odebírá jed, ze kterého se posléze dělá sérum proti uštknutí používané v Thajsku i ve světě.

 

Kontextová reklama.

Ancient City v Bangkoku – Thajsko jako na dlani

Ancient City v Bangkoku – Thajsko jako na dlani

Na jihovýchodním okraji Bangkoku se na obrovské ploše rozkládá jedna z největších atrakcí thajské metropole – Ancient City. V tomto rozlehlém komplexu si můžete prohlédnout repliky nejvýznamnějších historických památek celého Thajska. V tomto skanzenu byla vystavěna více než stovka chrámů, soch a dokonce i části vesnic z nejrůznějších koutů země.

celý článek

 
 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Thajsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko