Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Phuket - informace o ostrově

Nejznámějším a nejoblíbenějším místem jižního Thajska je bezesporu ostrov Phuket. Tato ostrovní provincie snů v Andamanském moři je vyhlášena neobvyklou scenérií hor, deštného pralesa a jeho vodopádů. Ostrov má jedinečné dlouhé pláže, pokryté bílým pískem a lemované palmovými a piniovými háji. Ostrov Phuket ležící hodinu letadlem z Bangkoku, je bezpochyby perlou mezi mnoha thajskými plážovými a ostrovními ráji na hlubokém jihu.

Thajsko, ostrov Phuket

Řídce osídlený Phuket nabízí svým hostům překrásnou krajinu. S pevninou jej spojuje pouze hráz se silnicí a velikostí je srovnatelný se Singapurem. Najdete zde báječné pláže, pahorky ve všech odstínech zelené, plantáže gumovníků a stinné kokosové lesy. Hosté hladovějící po slunci nejsou zklamáni. Slunce svítí na bílé pláže z jemného písku, které jsou vroubeny třpytivými tyrkysově zbarvenými vodami Andamanského moře po celý rok. Pozadí odloučených zátok tvoří zalesněné kopečky.

Tyto dary přírody zdejší lidé obohatili o luxusní resorty nabízející veškeré pohodlí. Během posledních 10 let se tento bývalý levný turistický ráj naprosto změnil. Z Phuketu se stal jeden z nejmódnějších dovolenkových ostrovů v jihovýchodní Asii. Přes noc tu jakoby zázrakem vyrašily ze země kolonie bungalovů.

Thajsko, ostrov Phuket

V zázemí pláží najdete rušná střediska s bohatým nočním životem. Hlavním turistickým a zábavním centrem ostrova je Patong Beach. Tato oblast je méně rušná, ale zdejší pláž patří k nejlepším na ostrově. Prostředí ostrova nabízí ideální přímořskou dovolenou pro klienty, kteří vyžadují kvalitu koupání v moři a současně i živost přímořských středisek. Vhodné je toto místo i pro ty, kteří nechtějí celou dovolenou strávit na pláži, ale chtějí i poznávat exotiku okolí.

Phuket je rájem sportovních nadšenců. Vodní sporty jako windsurfing, plachtění, hlubokomořské rybaření, jízda na vodních lyžích a hloubkové potápění jsou zde dobře organizovány a na všech větších plážích a v resortech naleznete potřebou výbavu i učitele. Phuket Country Club je se svými mezinárodními turnaji ideálním místem pro hráče golfu.

Thajsko, ostrov Phuket

Vedle pláží a nabídky vodních sportů je Phuket proslulý také velmi chutně připravovanými mořskými živočichy, každý den čerstvě ulovenými ve zdejších štědrých vodách. Na ostrově se rozvinula zcela speciální kuchyně, která je směsicí thajské, čínské a muslimské tradice, a ta spolu s exotickými koktejly z kokosu, ananasu a thajské whisky slibuje výtečné kulinářské zážitky.

Phuketské podnebí je odlišné od zbytku země. Existují tu dvě roční období, období dešťů s monzunem od května do října a horké období od listopadu do dubna. Ohlašované deště však hosty nemusí odrazovat od návštěvy ostrova, protože tropické lijáky trvají zřídka déle jak hodinu a zanechají za sebou příjemně osvěžený vzduch a mohutně rašící vegetaci. Nejvyhledávanější dobou pro pobyt na ostrově Phuket jsou měsíce od listopadu do února, kdy se teplota většinou pohybuje mezi 21 – 34 °C.

Původní obyvatelstvo je směsicí kultur, vedle Thajců zde žijí i Číňané a Malajci, ale i „Mořští cikáni“ Chao Ley.

Thajsko, ostrov Phuket

Tipy na výlety

Akvárium na Phuketu
V akváriu lze vidět více než 100 druhů mořských živočichů, mnoho z nich z okolních vod. Akvárium je na mysu Panwa, na jihovýchodě ostrova; vstupné je 5 Bahtů pro děti a 20 Bahtů pro dospělé.

Akvárium a Motýlí farma na Phuketu
V parku vzdáleném 3 km od centra města Phuket v Sam Kong žije mnoho druhů motýlů, dalšího hmyzu a mořských živočichů.

Thajská vesnice a farma orchidejí
Ukázka thajského tance, ručních řemesel, kultury, slonů a demonstrace starých časů v parku orchidejí. Vzdálena 3 km od centra města Phuket.

Směrem do nitra ostrova stojí za Nai Yangem Wat Phra Thong s částečně zahrabanou sochou Buddhy. Legenda praví, že kdysi na toto místo přišel mladík, aby si odpočinul ve stínu. Svého buvola přivázal pevně ke kůlu, který trčel ze země. On i zvíře pak onemocněli. Vyšlo najevo, že kůl, k němuž hoch zvíře přivázal, byl vlastně vršek zlatého Buddhy, kterého zde před dávnými časy zasypali pískem. Odhalit se podařila pouze horní část socha a nad ní byl postaven chrám, který můžete dnes spatřit.

Ostrov Phang Nga
Výlet na tropické ostrůvky, kde se mimo jiné natáčel také jeden z filmů Jamese Bonda. Lodí poplujete do exotického prostředí tropických ostrůvků s překrásnými scenériemi.

 

Kontextová reklama.

Ostrov Phuket - perla Andamanského moře

Ostrov Phuket - perla Andamanského moře

Ostrov Phuket patří k nejnavštěvovanějším místům nejen v Thajsku, ale v celé jihovýchodní Asii vůbec. Není to ostrov jen tak ledajaký, pyšní se hned několika výjimečnostmi. Je například největším ostrovem v zemi (543 km2), jako jediný tvoří samostatnou provincii a také je provincií nejbohatší.

celý článek

 
 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Thajsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko