Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pattaya – Thajsko pro každého

Bývalé rybářské městečko, které si v minulosti oblíbili američtí vojáci, je dnes jedním z nejznámějších thajských letovisek. Vzhledem k možnosti levného ubytování, krásným plážím a výborným restauracím patří v Thajsku k nejnavštěvovanějším turistickým cílům.

Letovisko Pattaya leží pouhých 145 kilometrů od hlavního města země Bangkoku. Transfer autokarem z letiště u Bangkoku trvá asi dvě a půl hodiny. Proslulé přímořské středisko bylo desítky let pomyslnou bránou do exotického ráje a dlouhou dobu patřilo nepřekonatelně k nejnavštěvovanějším místům v Thajsku. Tato lokalita vždy nabízela ubytování různých kategorií s ohledem na přání a možnosti turistů. I když se Pattaya díky americkým vojákům proslavila jako město červených luceren, dnes má k této pověsti daleko. Jde o moderní živé středisko vyhlášené bary, diskotékami, nočními kluby, kabarety a restauracemi. Turisté milující noční život plný zábavy a vzrušení směřují hlavně do centra a jižní části města, kde jsou zábavní podniky soustředěny. Poptávka po nich způsobuje, že se město stále rozrůstá, dnes už více do výšky než do šířky.  Zkrátka ale nepřijdou ani ti, kteří po bujarých radovánkách netouží. Mohou se uchýlit do příjemných hotelových areálů se zahradami a bazény nebo utéct na některý z přilehlých ostrovů.


Autor: John Morris

Osobité kouzlo Pattayi spočívá v členění jejího pobřeží, které je rozděleno třemi skalními mysy na tři jedinečné pláže. Pro ty, kteří dávají přednost klidnější dovolené, je jako stvořená Wong Amat v severní části města. Její bílý písek a pozvolný vstup do moře si oblíbili i čeští turisté, kterým vyhovuje také zelené okolí. Royal Cliff Bay se nachází asi čtyři kilometry od pulzujícího centra. Poznávacím znamením je dlouhé betonové molo s několika vstupy do moře, nad kterými nepřetržitě visí oko plavčíkovo. Na jihu města najdete Jomtien Beach tvořenou dlouhou palmovou pobřežní promenádou lemovanou hotely. Jomtien Beach žije dnes svým vlastním životem, včetně zábavy. Dále na jih od Jomtien Beach je situováno několik samostatných hotelových areálů přímo na břehu moře, které nabízejí nejkvalitnější přírodní zázemí i koupání v celé oblasti.

Většina pláží je pokrytá hrubozrnným žlutým pískem. Milovníci tropické přírody ocení přilehlé korálové ostrovy s překrásnými plážemi, na které z Pattayi vyplouvají po celý den lodě i malé bárky. Pokud sem zamíříte za aktivním odpočinkem, nabízí se množství vodních sportů od potápění na útesech po windsurfing, dnes se sem ale jezdí také za golfem nebo na motokáry. Rozhodně byste se však neměli vyhýbat místní kultuře a milým lidem. Jsou tu nesčetné možnosti atraktivních výletů do přírody i za poznáním, nezapomenutelným zážitkem může být například návštěva buddhistického chrámu.

Článek byl zobrazen 8 771 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Thajsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko