Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ko Phangan - ve znamení divokých večírků

Druhý největší thajský ostrov Ko Phangan proslul „full moon parties“ - úplňkovými večírky na pláži Hat Rin, při kterých nic není tabu. Tento zážitek je spíš ale odvrácenou stranou ráje, kterým toto místo bezesporu je.

Ko Phangan najdete u thajského pobřeží pouhých 15 kilometrů severně od většího Ko Samui. V porovnání s ním je klidnější a má několik překrásných písčitých pláží, stranou od zájmu turistů.  Tropický zelený ostrov zabírá 168 čtverečních kilometrů, je hornatý, pokrytý bujnou džunglí s množstvím úchvatných vodopádů a kokosovými plantážemi. Na Ko Phanganu žije pouhých osm tisís obyvatel, kteří jsou existenčně závislí převážně na cestovním ruchu. Ve zdejších buddhistických chrámech například organizují pravidelné meditace pro zahraniční návštěvníky, populární jsou také centra jógy. 

Střediskem Ko Phanganu je Thong Sala, kde se soustředí také noční život. V tomto přístavu najdete veškeré dostupné zázemí - obchody, butiky, restaurace, internetové kavárny, masážní salóny nebo také potápěčské základny. Konečně potápění a šnorchlování v přilehlých vodách může být dobrým důvodem, proč sem přijet. Turisticky nejatraktivnějším lákadlem jsou však posledních několik desítek let proslulé „Full Moon Parties“. Divoké večírky se pořádají pravidelně měsíc co měsíc za úplňku na pláži Hat Rin. V jedinou noc se tu sejde i třicet tisíc lidí, kteří tu dělají všechno, co je v Thajsku zakázané, zejména konzumují všechny myslitelné druhy drog.

I přes tuto věhlasnou akci je Ko Phangan spíše stranou zájmu cestovatelů mířících do Thajska, je tu jen několik kvalitních resortů. Díky tomu si však ostrov zachoval neopakovatelný a zcela unikátní ráz. Spokojení tady budou hlavně milovníci romantické dovolené v prostředí nedotčené tropické přírody. Velkým bonusem jsou dlouhé bílé písečné pláže. Za nejkrásnější pláž ostrova je považována Hat Salad v jeho severozápadním cípu. Na plážích jsou rozesety desítky kvalitních restaurací nabízejících rybí speciality a plody moře. 

Ko Phangan můžete navštívit prakticky kdykoliv během roku, aniž byste se museli obávat o to, že realita budá jiná než fotografie v katalozích. Díky mikroklimatu je tu téměř po celý rok nádherné slunečné počasí, výjimkou je pouze listopad, který je obdobím monzunových dešťů. Ostrov Ko Phangan je dostupný asi za hodinu a půl návazným letem z Bangkoku, nebo můžete přistát v Phuketu, přeletět za 50 minut na Ko Samui a odtud pokračovat do cíle lodí.

Článek byl zobrazen 7 534 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Thajsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko