Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ko Chang - informace o thajském ostrově

Ko Chang je hlavním ostrovem souostroví, které je tvořeno asi 52 malými ostrůvky. A po Phuketu je druhým největším ostrovem Thajska. Jeho název znamená Sloní ostrov. Rozhodně ne kvůli velikosti. Se svými 30 kilometry na délku a 18 kilometry na šířku je spíše menší, než velký. Důvodem není ani přebytek slonů v místní fauně. Pokud se však zadíváte na letecký snímek ostrova, můžete si všimnout, že ostrov má tvar koupajícího se slona. Nachází se asi 350 kilometrů jihovýchodně od Bangkoku poblíž hranic s Kambodžou.

Thajsko - Ko Chang
Foto: pláž na ostrově Ko Chang

Ko Chang je označován jako zapomenutá perla mezi thajskými ostrovy. Turistický ruch zde ještě nezmasivněl, a tak může pět a půl tisíce obyvatel v klidu žít v tomto pozemském ráji. Tři čtvrtiny ostrova totiž pokrývá prales, zbytek jsou krásné pláže s bílým pískem a průzračnou vodou. V džungli se pak ukrývá pohoří, které rozděluje ostrov na dvě poloviny. Západní pobřeží okupují hotely a upravené pláže, čekající na cestovatele ze všech koutů světa, na východním pobřeží žije většina místního obyvatelstva, je zde sídlo guvernéra a také jediná nemocnice na ostrově.

Velice oblíbenou turistickou aktivitou jsou mimo koupání se slony výlety na slonech za dobrodružstvím do pralesa. Zřejmě nejlepší služby v této oblasti poskytuje sloní vesnice situovaná kousek vedle jednoho z nejnavštěvovanějších míst na ostrově – vodopádu Klong Plu. Ten je velice snadno dostupný po turistické stezce, a tak se, po zaplacení menšího poplatku za vstup do národního parku, můžete po necelém kilometru vykoupat v křišťálové vodě obklopeni džunglí.

Thajsko - Ko Chang
Foto: na ostrově Ko Chang

Pokud se chystáte šnorchlovat nebo okouknout okolní ostrůvky, nevyhnete se vesničce Bang Bao. Původně rybářská vesnice na jihozápadě ostrova se proměnila na turistické centrum se spoustou obchůdků se suvenýry a velmi fotogenickým majákem. Ve stejné části jako Bang Bao se pak nachází i kilometr dlouhá Lonely Beach. Ta už dávno není tak osamělá, jak hlásá její název. U dříve zapadlé plážičky obehnané skalisky vyrostla řada hotelů, které si pláž víceméně podmanily. White Sand Beach na severozápadě je potom turistickým ruchem protkána na každém kroku. Je zde pravděpodobně největší množství resortů, restaurací a obchůdků na celém ostrově. Centrum západního pobřeží se nese v duchu romantiky. Klong Prao Beach je oproti dvěma výše jmenovanými plážemi rájem ticha. Samozřejmě ani zde hotely a bungalovy nechybí, jsou zde však rozesety v mnohem nižší koncentraci, takže má člověk možnost užít si i trochu toho soukromí. Atmosféru umocňuje palmový háj táhnoucí se okolo pláže a Kokosový potok ústící v laguně.

A pokud chcete z pláže chvíli někam utéct, zajeďte se podívat třeba na mangrovové porosty na východě. Turistická stezka vedoucí po visutých chodnících u vesnice Salak Khok vás provede jednou z nejzachovalejších oblastí mangrove v Thajsku.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Thajsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko