Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ko Tao - informace o ostrově

Ko Tao je jedním z nejmenších obydlených ostrovů v Jihočínském moři, ležící nedaleko Koh Samui. Pokud byste chtěli skutečně jednou tzv. hodit všechno za hlavu, pak se nabízí Ko Tao. Název ostrova znamená v překladu Želví ostrov (Koh = Ostrov, Tao = Želva), což je odvozeno od tvaru ostrova připomínající želvu s ponořenou hlavou. Ostrov je vyhlášeným místem pro potápěče a nezávislé cestovatele.

K tomuto malému klenotu se z Thong Saly (Ko Phangan) dostanete expresním člunem po hodně a půl plavby. Přinejmenším během hlavní sezóny funguje spojení každý den. Ko Tao nabízí jednoduché ubytování v domcích na plážích a poměrně mělké moře. Zdejší korálové útvary se řadí k nejkrásnějším v jihovýchodní Asii. V několika střediscích potápění si můžete vypůjčit potřebné potápěčské vybavení.

Ko Thao, Thajsko
Foto: západ slunce na Ko Thao

Ostrov Ko Tao je známý a proslulý svou krásou – bohatá zeleň, krásné pláže s oblými obřími kameny a nádherně zbarvené moře. Viditelnost pod vodou 25 m, zachovalé korály, množství druhů ryb jako např. rejnok, žralok velrybí a leopardí, delfíni či barracudy činí z tohoto místa nejatraktivnější potápěčskou destinaci v Jihočínském moři. Najdete zde i oblé žulové balvany a tento ostrov je bezpochyby jedním z nejmalebnějších ostrovů Siamského zálivu.

Želví ostrov Ko Tao je jedním z nejpůvabnějších v Thajsku. Ještě donedávna zde stálo jen několik menších resortů a navštěvovaly jej hlavně želvy, které do písku kladly svá vejce. V období předminulého století ostrov díky své strategické poloze, dosluhoval jako základna pro námořní pirátské skupiny.

Ko Thao, Thajsko
Foto: pláž na ostrově Ko Thao

Ostrov je vhodný pro klidnou, pohodovou a civilizací nerušenou dovolenou. Východní pobřeží ostrova je poseto malými, více či méně izolovanými zátokami, ve kterých se ukrývají krásné komplexy bungalovů. Přestože je zde několik rušných ulic s bary, bouřlivý noční život a velké hotely zde opravdu nečekejte, zato se můžete těšit na vyžití v mnoha vodních sportech. V okolí ostrova se nachází několik úžasných potápěčských lokalit, proto je vyhledáván zejména milovníky podmořského života.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Thajsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko